• A w czwartej klasie... średniwiecze!

• Uczniowie klasy IV wcielili się w rolę średniowiecznych dam dworu, księżnych, królów, rycerzy, a nawet mnicha! Przybyli na zaproszenie Mikołaja Wierzynka - krakowskiego mieszczanina, który zaprosił ich na ucztę! I nie uwierzycie! Poznali na niej króla Kazimierza Wielkiego, władców Cypru i Węgier, cesarza oraz Nawojkę - legendarną studentkę Akademii Krakowskiej. Historia może być fascynująca, prawda?;)

• Odkrywcy i Mróweczki w papugarni

• Nasze "zerówiaczki" i pierwszoklasiści spędzili wczoraj wspaniały dzień! Zwiedzili papugarnię, gdzie mogli w bezpośrednim kontakcie poznać te piękne ptaki. Niektórzy się ich troszkę bali... ale nie było czego, bo to bardzo sympatyczne stworzenia;) Odkrywcy i Mróweczki spróbowali też swoich sił jako aktorzy i sprawdzili, jak pracuje teatr "od kuchni". Tyle wrażeń jednego dnia!

• Owocowy... Tłusty Czwartek

• Sówki z trzeciej klasy Tłusty Czwartek postanowiły spędzić... nietypowo. I zdrowo:) Wbrew powszechnej tradycji - pyszny, własnoręcznie zrobiony soczek zamiast pączka. A potem ruch i zabawa na świeżym powietrzu:)

• Co pić, by zdrowo żyć?

• Ile cukru jest w popularnych, tak lubianych przez dzieci napojach? Uczestnicy warsztatów u pani Dorotki byli zaskoczeni, kiedy dowiedzieli się, że jedna butelka ulubionego słodkiego napoju może przekroczyć dawkę codziennego zalecanego spożycia. I teraz już wiedzą, że najzdrowsza jest...woda! A Wy... wiedzieliście o tym?;)

• Koci gość w Społecznej

• Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Na zajęciach u trzecioklasistów - Sówek, gościła z tej okazji solenizantka Masza. Wyjątkowo "miziasta", towarzyska kotka zaprezentowała, jakie ma zwyczaje i jak należy się nią opiekować. Zgodziła się także zapozować do zdjęć z Fasolkami z drugiej klasy. Trochę już zmęczona, wróciła do domku na zasłużoną dłuuugą drzemkę:)

• U Odkrywców...zdrowo i pysznie!

• Nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, co to znaczy dobrze się odżywiać! Wczoraj samodzielnie wykonali piramidę żywienia, a drugie śniadanie przygotowali samodzielnie - tak oto powstały pyszne, zdrowe i kolorowe Kanapkowe Stworki. Mniammmm....

• Balonikowe czary

• Czy to balonikowe czary? Nie, to po prostu napięcie powierzchniowe wody;) Tak miłośnicy przyrody badali właściwości wody na warsztatach.

• Walentynki u Odkrywców

• W ten szczególny dzień miłości, u naszych zerówkowiczów panowała iście walentynkowa atmosfera! Odkrywcy opowiadali, czym jest miłość i przyjaźń, jak ważne są w życiu każdego człowieka... Wyraźnie przy tym zaznaczyli, że powinny nam one towarzyszyć nie tylko od święta! Były też zabawy z balonikami i serduszkowe prace plastyczne:)